Friday

Битва за Місяць

Оригінальна назва

  • Битва за Луну

Виробництво

  • Телеканал Россия

Жанр

  • Документальний фільм

Про проект

Холодна війна між СРСР та США досягла космічних масштабів. 4 жовтня 1957 року радянська міжконтинентальна балістична ракета Р-7 вивела на орбіту перший штучний супутник Землі . І власне, з цього розпочалися космічні перегони двох наддержав. Увесь світ напружено стежив за жорстоким двобоєм. Радянський Союз впевнено тримав лаври першості, перебуваючи у переможній ейфорії після польоту Гагаріна. Проте його супротивник з усіх сил готувався завдати зворотного удару. 20 липня 1969 року американець Ніл Армстронг  став першою людиною, яка ступила на поверхню Місяця.

Як США вдалося випередити росіян? Що означала для СРСР  перша експедиція на Місяць? Космічні інтриги, політичне протистояння і надлюдські жертви. Дізнайтесь, як все відбувалось насправді у документальному фільмі «Битва за Місяць».

Цікаві факти

  • Довше за всіх у космосі пробув російський космонавт Валерій Поляков. Він залишався на борту космічної станції “Мир” 438 днів (це 14 місяців). Його місія завершилася в 1995 році.
  • На космодромі в Плесецьку перед запуском ракети-носія на ній обов’язково пишуть “Таня”. Це ім’я вивів на першій ракеті закоханий у дівчину на ім’я Таня офіцер. Одного разу, коли на корпусі зубла написати щасливе ім’я, ракета вибухнула перед стартом.
‹‹ Всi програми